پدیده عجیبی به نام باران ماهی و قورباغه!+ تصویر

فروردین ۶, ۱۳۹۷
گردشگری

باران ماهی و قورباغه

کشور انگلستان از آن دست کشورهایی است که در آن اتفاقات و پدیده های عجیب، زیاد اتفاق افتاده و می افتد و ساکنان این کشور تا حالا پدیده های غیر معمول را کم تجربه نکرده اند. عباراتی مثل باران گربه و سگ احتمالا فقط مختص به این کشور بوده باشد یا حداقل این که تا حالا از کشورهای انگلیسی زبان دیگر مثل آمریکا، استرالیا و کانادا چنین مواردی شنیده نشده است. می خواهیم به شما نشان دهیم که از حیوانات فقط برای پیش بینی آب و هوا استفاده نمی شود، آن ها خودشان می توانند آب و هوا باشند! نگران نباشید اصلا چیز پیچیده ای نیست، به عبارت دیگر می خواهیم در مورد باران ماهی و قورباغه که یکی از عجیب ترین پدیده های اتفاق افتاد در تاریخ است و انواع دیگر باران صحبت کنیم. آیا چنین چیزی اصلا ممکن است؟ برای دانستن جواب سوالتان همراه  فردائین پرواز باشید:

 

تاریخچه ای کوتاه از باران های عجیب غریب

در گذشته وقتی که صحبت از باران می شد همه چیز مشخص بود، آب های تبخیر شده از زمین به هوا می رفتند و تحت شرایط طبیعی ای که می دانید، باران اتفاق می افتاد. پس به عبارتی در گذشته باران فقط از جنس آب بود، با این حال مدتی است که برای باران مترادف های دیگری هم پیدا شده است، مثلا از حیوان هایی که در باران ها پیدا شده اند می توان به کرم ها، ماهی های مرکب، قورباغه ها و حتی حیوانات بزرگ تری مثل تمساح ها! اشاره کرد. خب این یکی دیگر واقعا عجیب است، چطور ممکن است؟ باران توجیه علمی دارد، چرخه ی آب تبخیر شده از روی زمین، اما تمساح چطور؟ مثلا تمساح هایی که از روی زمین تبخیر می شوند و به هوا می روند؟!! یکی از تئوری هایی که در این زمینه وجود دارد این است که چیزهایی که در دریا وجود دارند مثل تخته چوب های شناور و … این حیوانات را به همراه خود حمل می کنند و یک مسافت بسیار طولانی گاهی تا چند صد مایل با خود جابه جایشان می کنند. به همین خاطر است که افرادی که از فاصله ی نسبتا دوری به دریاچه یا دریا زندگی می کنند از اینکه خیابان ها چطور پر از ماهی و قورباغه شده است تعجب می کنند و با خود فکر می کنند باران ماهی و قورباغه باریده است.

ممکن است با خود بگویید خوب این هم یک توجیه دیگر برای باران موجودات آبزی، اما باران عنکبوت، ژله و باران پول را چطور می توان توجیه کرد؟ شاید یکی از عجیب و غریب ترین باران هایی که تا حالا ریزش آن گزارش شده است، باران گوشت و خون باشد! در قرن نوزدهم و قبل از این که سفرهای هوایی تا این اندازه پیشرفته شده باشد، در کشور ایتالیا باران خون پرنده گزارش شد. برای این ریزش باران هم یک توجیه ارائه شد، این که ممکن است بادهای پر سرعت و بسیار شدیدی وزیده باشد و به نوعی پرنده ها را به دو نیم تقسیم کرده باشد و یا این که توده ی هوایی بسیار قوی ای در ارتفاع وجود داشته است.

چیز عجیبی که وجود دارد این است که فقط خون در روی خیابان ها دیده می شد و خبری از لاشه ی پرنده ها نبود. در کالیفرنیا و در سال ۱۸۶۹، به مدت ۵ دقیقه باران گوشت و خون روی زمین باریده است! محلی هایی که در آن موقع در منطقه بودند و حتی کارگرانی که داشتند روی زمین هایشان کار می کردند، خبر از ابر قرمز رنگی بر بالای سرشان داده بودند. با این حال به تازگی ها، چیزهای بسیار عجیبی از آسمان بر روی زمین افتاده است، آن هم در روزی که هوا صاف بوده است.

باران های عجیب دیگر منهای باران ماهی و قورباغه

در شهر کرالا در کشور هند، باران قرمز رنگ دیده و گزارش شده است و شدت رنگ آن به اندازه ای بوده است که لباس های سفید را به رنگ صورتی تغییر داده است. بعد از وقوع این رویداد، محققانی به محل اعزام شدند و آن را بررسی کردند و وجود نوعی هاگ قارچ را تایید کردند.

از بین بارش های عجیبی که تا حالا گزارش شده است می توان گفت که تقریبا هیچ کدام از آن ها ادامه دار نبوده اند، با این حال، مورد کلرادو آمریکا چیز دیگری است. از سال ۱۹۸۲ به مدت ۴ سال، بسیاری از خانه های Evans در کلرادو، گزارش ریزش باران بلال دادند. جالب است بدانید که در آن نزدیکی اصلا زمین بلالی وجود نداشت و به همین خاطر هیچ وقت ساکنانش نتوانستند بفهمند که منشا این باران دقیقا چه بوده است.

یک منبع تایید نشده هم گفته است یک توریست ژاپنی در دریای Okhotsk به خاطر افتادن یک گاو از ارتفاع زیاد روی قایقش ناگهان غرق شده است. افرادی که توانسته اند از این اتفاق جان سالم به در ببرند گفته اند که این گاو، تنها یکی از چندین گاوی بوده است که از بالا به پایین افتاده است.

گزارش شده که مدتی قبل هم هزاران قورباغه در شهری در شمال صربستان به پایین افتادند و فورا به دنبال منابع آب می گشته اند! بعد از وقوع این حادثه روی این قورباغه ها آزمایش هایی انجام شد و نتیجه این بود که بسیاری از گونه های آن ها، اصلا متعلق به آن منطقه نبودند.

سوال اصلی این است که چطور این اتفاق می افتد؟ آب و هوا باید در چه شرایطی باشد که این موجودات عجیب آن هم در مناطقی خاص روی زمین بیفتند؟ خب یک تئوری برای باران های رنگی این است که رنگ آن ها حاصل گرد و خاکی است که در هوا وجود دارد، مثلا در سال ۱۹۹۸ در واشنگتن غربی باران زرد رنگی اتفاق افتاد که گفته می شود منشا آن باید صحرای گوبی بوده باشد.

یکی دیگر از باران های عجیب اتفاق افتاده باران سیاه است که آن را می توان به خاطر فعالیت های آتشفشانی و آلودگی هوا دانست. شاید تنها چیزی که در مورد این باران های عجیب بتوان گفت این است که علم جواب قطعی ای برای آن ندارد. پیشنهاد می کنیم دفعه ی بعدی ای که در خیابان بودید و باران بارید، به آسمان نگاه کنید چون نمی دانید قرار است چه چیزی از آن به زمین بیفتد!

منبع: historicmysteries.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *