حمام آب گرم اختصاصی میمون ها! +تصویر

فروردین ۶, ۱۳۹۷
گردشگری

جیگکودانی پارک میمون ها در ژاپن | Jigokudani Monkey Park In Japan

میشود گفت که همه ما عاشق حمام آب داغ هستیم، بخصوص در فصل سرما و روزهای برفی! ژاپن کشوری پر از کوه های آتش فشانی است که موجب شده در سراسر کشور چشمه های آب گرم زیادی یافت شود. میمون های برفی نیز، از این چشمه های آب گرم استفاده می کنند. تصویری که در سال ۱۹۷۰ از میمون های برفی در میان بخار آب گرفته شد، چنان شهرت یافت که تبدیل به یکی از نمادهای کشور ژاپن شد. با فردائین پرواز همراه شوید تا با زندگی این موجودات بازیگوش بیشتر آشنا شوید.

درباره جیگکودانی

جیگکودانی در کنار رودخانه ای که از دره یوکویو (Yokoyu) می گذرد، قرار گرفته است. رودخانه از پارک ملی جوشینتسو (Joshinetsu) سرچشمه می گیرد. نگاه کردن به صخره های تیز و پرشیب و چشمه های آب گرم در حالی که بخارات آب یک سره منطقه را در بر گرفته است، موجب تشکیل تصویری ترسناک شده به گونه ای که مردم محلی جیگکودانی را دره جهنمی نامیدند. ارتفاع منطقه ۸۵۰ متر است. زمستان ها سخت و طاقت فرسا است و در حالی که بیش از یک متر برف باریده است هوا به منفی ده درجه می رسد.

جیگکودانی از زمان تأسیسش در سال ۱۹۶۴ میلادی، به محلی که می توان در آن زندگی میمون ها را از نزدیک دید، شهرت یافت. هر ساله هزاران نفر (به ویژه عکاسان و محققان) از سراسر جهان به اینجا می آیند تا میمون های برفی را ببینند. اکثر آن ها از این بازدید دست پر بازگشته اند وعکس ها و تحقیقات خوبی برایشان مانده است.

در سال ۱۹۷۰ عکسی از حمام میمون های برفی در مجله Life به چاپ رسید که موجب شهرت منطقه شد. در طول برگزاری المپیک زمستانی سال ۱۹۹۸ در شهر ناگانو بسیاری از تماشاچیان، ورزشکاران و دست اندرکاران المپیک و رسانه ها به جیگکودانی آمدند و موجب جلب توجه جهانیان به منطقه شد.

ملاقات با میمون ها

ماکائوهای ژاپنی که با نام میمون برفی شناخته می شوند در سراسر ژاپن (به جر شهرهای Hokkaido و Okinawa) زندگی می کنند. اگر تصمیم بگیرید میمونی را از نزدیک ببینید چه می کنید؟ به باغ وحش می روید؟ البته در باغ وحش نمی توانید با تمام جزئیات زندگی آن ها و زندگی جمعیشان آشنا شوید. رفتن در دل طبیعت و گشتن دنبال این موجودات بازیگوش نیز کار دشواری است. چرا که یافتنشان بسیار سخت است و در صورتی که شما موفق به یافتنشان شوید، نیز آن ها به سرعت از شما دور می شوند.

یکی از بهترین نقاط برای آشنایی با میمون ها و شرایط زندگیشان جیگکودانی است. جایی که بین میمون ها و انسان ها حصاری نیست و آن ها را در شرایط معمولی می توان دید.

میمون ها جانورانی وحشی

برای این که میمون ها حس واقعی زندگی در طبیعت را داشته باشند، تجهیزات لازم برای گردشگران مقداری دورتر از شهر نگهداری می شود. اگرچه میمون های برفی از دست آدم ها غذا می خورند اما آن ها هنوز حیواناتی وحشی هستند. در جیگکودانی حصاری نیست آن ها آزادنه به دنبال غذا خوردن از دست انسان ها می آیند و سپس به دنبال زندگی خود به دل کوه ها باز می گردند. قلمرو زندگی آن ها در این منطقه چندین کیلومتر طول دارد. برخی روزها آن ها تمام مدت را در کوه ها می مانند و پیش آدم ها نمی آیند.

اگر چه همه میمون های برفی را میمون هایی در حال حمام کردن می شناسند اما حمام کردن در چشمه های آب گرم برای آن ها تنها راهکاری است تا از سرمای سخت زمستان در امان بمانند. بنابراین اگر در فصل های گرم سال به جیگکودانی بروید، آن ها را در حال بازی کردن اطراف چشمه ها می بینید و خبری از حمام نیست.

دسترسی به پارک

پس از پیاده شدن از اتوبوس در ایستگاه Kanbayashi Onsen تابلویی نصب شده که ادامه مسیر را به شما نشان می دهد. پس از ۵ دقیقه پیاده روی در پارک به آخرین سرویس بهداشتی عمومی قبل از پارک می رسید. در پارک یک کافه به نام Enzo وجود دارد که استفاده از دستشویی کافه، تنها برای مشتریان آن امکان پذیر است. کافه نیز تنها کمی بالاتر از اینجا قرار دارد و برای ۲ تا ۳ ساعت بعدی هیچ گونه دسترسی به آب و غذا نخواهید داشت. همچنین از این نقطه به بعد هیچ سطل زباله ای نیز وجود ندارد. اگر چیزی همراه دارید، باید تا برگشت به این نقطه آن را، حمل کنید. پس از رسیدن به در ورودی پارک تا چشمه ها، ۲۵ دقیقه پیاده روی در پیش خواهید داشت.

نکات مهم سفر

  • حمام ها مناسب برای میمون ها ساخته شده اند و برای انسان ها قابل استفاده نیست.

  • برای حفاظت از طبیعت جاده آسفالتی برای رسیدن به منطقه وجود ندارد و آمدن با صندلی چرخ دار امکان پذیر نیست.

  • در مسیر پله های زیاد و راه های دشواری وجود دارد پس مراقب باشید.

  • کفش و لباس مناسب بپوشید. (استفاده از صندل و کفش های پاشنه دار مجاز نیست)

  • در این محل جانداران زیادی زندگی می کنند که برخی از آن ها (مانند مارها و زنبورها) ممکن است خطرناک باشند، پس مراقب باشید.

  • دست کودکانتان را رها نکنید.

  • آوردن حیوانات خانگی به پارک ممنوع است (ممکن است برخوردی بین آن ها و میمون ها پیش بیاید).

آدرس

دو راه برای رسیدن به پارک وجود دارد.

مسیر اول: استفاده از اتوبوس تا Kanbayashi Onsen از این ایستگاه تا پارک میمون های برفی حدود ۴۰ دقیقه پیاده روی در پیش دارید.

مسیر دوم: اگر با خودرو به پارک بروید، از پارکینگ تا در پارک، حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی در پیش دارید. البته مسیر بسیار باریک است و در روزهای برف مسدود می شود. برای رسیدن به پارک، باید از مسیر دیگری که ۶۰ دقیقه طول می کشد، استفاده کنید. در نقشه زیر می توانید موقعیت دقیق تر را ببینید.

ساعت کاری پارک

فصل تابستان (ماه آوریل تا اکتبر) ۸:۳۰ صبح -۱۷ عصر

فصب زمستان (ماه نوامبر تا مارس) ۹ صبح – ۴ عصر

پارک در تمامی ایام مگر شرایط آب و هوایی نامساعد و مواقع خاص باز است.

قیمت ورودی پارک

بزرگسالان ۸۰۰ ین ژاپن

کودکان ۶۸۰ ین ژاپن

ورودی برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد.

منبع: jigokudani-yaenkoen.co.jp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *